موفقیت را باور داشته باشیم

موفقیت را باور داشته باشیم

بیشتر دانش آموزان همیشه به دنبال موفقیت و راهکارهای رسیدن به موفقیت هستند، اما شاید آن‌ها فراموش کرده‌اند که موفقیت چیزی نیست جز باور آن!

برای رسیدن و لمس موفقیت، ابتدا می‌بایست موفقیت را باور داشته باشیم و آن را در خود پرورش دهیم و به یک خودباوری (پذیرش خود واقعی) برسیم تا در ذهن خود موفق شویم؛ چون اساس همه‌ی امور، باور انسان‌هاست و انسان همان چیزی خواهد شد که باور دارد. سپس به خود ایمان داشته باشیم که روزی موفق خواهیم شد و همه‌ی کسانی که ما را می‌شناسند و یا نمی‌شناسند؛ روزی به ما افتخار خواهند کرد. بعدازآن، سخت تلاش کنیم، تلاش و پشتکار را سرلوحه‌ی کار خود قرار دهیم و در مسیر رسیدن به هدف‌هایمان از شکست‌ها ناامید نشویم و به آینده امیدوار باشیم. از امروز، پلی به آینده روشن خود بزنیم و فراموش نکنیم که برای رسیدن به هر هدفی در زندگی باید سماجت داشت، زیرا این سماجت و به کم قانع نبودن، قطعاً و بدون شک به موفقیت‌های بزرگمان ختم خواهد شد. فقط اگر کمی صبر داشته باشیم و کمی بیشتر به خودمان و توانایی‌هایمان اعتماد کنیم، قطعاً موفق خواهیم شد.

اما داستان امسال و موفقیت در سالی که در پیش دارید با سالی که گذشت فرق دارد. امسال تکرار نخواهد شد و یکی از بهترین فرصت‌هاست که خودتان را به همگان بشناسانید و بلند فریاد بزنید: «من می‌خواهم موفق شوم و من می‌توانم!»

به همین دلیل امسال، سال سرنوشت‌ساز و مهمی در زندگی شماست. کمی قبل از شروع بیش‌تر بیندیشیم و زمان را که عنصری غیرقابل‌برگشت است و مانند آب روان در جوی، نمی‌توان بیش از یک‌بار به آن دست زد، در کنترل خود بگیریم و با ذهنی روشن و شفاف به استقبال آینده برویم. این مهم را فراموش نکنیم که امروز و امسال تکرار نخواهد شد. یادمان باشد که فرصتی ارزشمند است که در پیش رو داریم. با سهل‌انگاری، این دست و آن دست کردن و کم‌کاری، این فرصت پیشرفت را به حسرت تبدیل نکنیم. بیاییم امروز، آینده را به زمان حال بیاوریم و بهترین‌ها را برای آن تجویز کنیم و یک بهترین را برای آینده‌مان تجسم کنیم. از امروز برای تحقق آن، سخت تلاش کنیم و در این مسیر با اراده‌ای پولادی گام برداریم و از هیچ تلاشی دریغ نکنیم؛ زیرا خوب می‌دانیم پایان این مسیر، سبز است، به رنگ موفقیتمان؛ زیرا خوب می‌دانیم خواستن، توانستن است.

برای تحقق آرمان‌های امسال، امروز را کمی در سختی بگذرانیم. امروز برنامه‌ی راهبردی سال آینده‌مان و نقشه‌ی راهمان را پیش رو قرار دهیم و با مشورت پدر و مادر، پشتیبان و معلم دلسوزمان، همیشه کارها و برنامه‌های ما را رصد می‌کنند، کمک بگیریم و اولویت‌های کاری‌مان را تشخیص دهیم. درس‌هایمان را طبقه‌بندی کنیم و سپس یک برنامه‌ریزی دقیق داشته باشیم؛ برنامه‌ای برای شروع؛ یک شروع توفانی؛ شروعی که هدفمند باشد؛ شروعی که پایان آن را جشن بگیریم.

بیایم امروز را کمی به اندیشیدن برای شروع و تحلیل نقشه‌هایمان اختصاص دهیم و سپس به استقبال آینده برویم. قطعاً و بدون شک موفق خواهیم شد.

«آن‌که به فکر فردا نیست، به غم فردا گرفتار خواهد شد.» (کنفوسیوس)