مهلت ثبت نام در تکمیل ظرفیت کنکور ۹۶ تمدید شد

مهلت ثبت نام در تکمیل ظرفیت کنکور ۹۶ تمدید شد

مهلت شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت و پذیرش در ظرفیت های جدید آزمون سراسری سال ۹۶ تا ساعت ۲۴ سه شنبه ۱۴ آذرماه ۹۶ تمدید شد.

حسین توکلی _ مشاور عالی سازمان سنجش در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: مرحله تکمیل ظرفیت با توجه به درخواست دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برای پذیرش در ظرفیت های جدید و یا تکمیل ظرفیت برخی از رشته های دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، مجازی، پردیس های دانشگاه فرهنگیان و همچنین پردیس های خودگردان و ظرفیت مازاد دانشگاه های علوم پزشکی در آزمون سراسری سال ۹۶، اجرا شده است.

وی افزود: با توجه به اصلاحات دفترچه انتخاب رشته و اعلام ظرفیت های جدید و همچنین به منظور فراهم آوردن تسهیلات لازم برای آن دسته از داوطلبانی که تاکنون برای انتخاب رشته اقدام نکرده اند، مهلت انتخاب رشته تا ساعت ۲۴ روز سه شنبه ۱۴ آذرماه ۹۶ تمدید شد. تمامی داوطلبانی که تاکنون ثبت نام کرده اند نیز تا زمان اعلام شده امکان ویرایش انتخاب رشته را نیز دارند.

وی افزود: تمامی داوطلبان حاضر در جلسه آزمون سراسری سال ۹۶ با نمره کل مساوی و یا بیشتر از یک (با توجه به کارنامه نتایج علمی اولیه) می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش کشور به نشانی http://www.sanjesh.org/  و مطالعه جدول رشته های تحصیلی و ظرفیت هر یک از آنها نسبت به ثبت نام در این رشته ها اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش اظهار داشت: در مرحله تکمیل ظرفیت دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، مجازی، پردیس های دانشگاه های فرهنگیان و پردیس خودگردان و ظرفیت های مازاد علوم پزشکی در کنکور ۹۶ تعداد ۱۳ هزار و ۷۰۷ نفر برای ۱۳۵۹ کدرشته محل پذیرفته می شوند که تا ساعت ۱۳ امروز ۱۱ آذرماه تعداد ۳۷ هزار و ۹۳۶ نفر در این رشته ها انتخاب رشته کرده اند.

توکلی خاطرنشان کرد: همچنین بر اساس درخواست برخی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در برخی از کدرشته های تحصیلی پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی صورت می گیرد (به جز دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی که پیش از این تکمیل ظرفیت برگزار کرده اند).

وی گفت: به همین منظور داوطلبانی که علاقمند به شرکت در این قبیل رشته های تحصیلی هستند اعم از اینکه در آزمون سراسری شرکت کرده یا نکرده اند، می توانند با مراجعه به دفترچه راهنمای این گونه رشته ها که به صورت جداگانه در سایت سازمان سنجش منتشر شده است نسبت به ثبت نام در این کدرشته ها اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش اظهار داشت: در مرحله تکمیل پذیرش در رشته های صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی ظرفیت پذیرش ۷ هزار و ۹۹۸ نفر  اعلام شده است که تا ساعت امروز ۱۱ آذرماه  ۹۳۳ نفر نسبت به انتخاب رشته اقدام کرده اند. این گروه از داوطلبان هم می توانند در این مرحله تا سه شنبه ۱۴ آذرماه نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.