سرانجام پرونده تنبیه بدنی “دانیال” توسط تنبیه بدنی

سرانجام پرونده تنبیه بدنی “دانیال” توسط تنبیه بدنی

دانیال دانش‌آموزی است که با مشت مدیر مدرسه، بینی او شکسته و لبش پاره شده است و حالا پس از رسانه‌ای شدن این ماجرا، آموزش‌وپرورش از ارسال پرونده مدیر متخلف به هیئت رسیدگی به تخلفات اداری خبر می‌دهد.
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، 5 دی ماه امسال، دانیال دانش‌آموز یکی از مدارس شهر جیرفت از سوی مدیر مدرسه مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد و در این حادثه براثر ضربات مشت و لگد مدیر مدرسه، بینی و دندان دانش‌آموز شکسته و لب پایین او پاره می‌شود.

آنگونه که پدر دانیال رفعی به یکی از سایت‌ها گفته است: «دو دانش‌آموز و پسر من در حیاط مدرسه شوخی می‌کردند و باهم درگیر شده بودند، مدیر مدرسه می‌آید و این‌ها را به دفتر می‌برد، آن دو دانش‌آموز اقوامش بودند صحبتی با آن‌ها می‌کند و آن‌ها را می‌گذارد بروند. پسر ما را نگه می‌دارند و مدرسه تعطیل می شود. فقط مدیر و معاونش در مدرسه می‌مانند به همراه پسر من، آقای مدیر ورزشکار است و یک‌ مشت به دهان پسر من می‌زند که براثر آن مشت دندان پسر من می‌شکند و لب پایینش هم 12 بخیه می‌خورد.»

در حالیکه برخی مسئولان مدعی بودند این اتفاق در ماه‌های گذشته رخ داده است اما پس از رسانه‌ای شدن این قضیه، امید سلاجقه مدیر روابط عمومی آموزش‌وپرورش استان کرمان گفت:‌ در پی تنبیه بدنی دانش آموز مدرسه شهید فاریابی شهرستان جیرفت توسط مدیر مدرسه در تاریخ پنجم دی ماه جاری، این مدیر متخلف هفتم دی ماه به هیئت رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان اداره کل آمورزش و پرورش استان کرمان معرفی شده و از سمت مدیری مدرسه نیز برکنار شده است.در ضمن دانش آموز مذکور همچنان در همان مدرسه در حال تحصیل است و تهدید ولی دانش آموز توسط رئیس حراست اداره کل آموزش و پرورش استان مبنی بر این که اگر رضایت ندهید از ادامه تحصیل فرزندتان در مدرسه جلوگیری می شود کذب محض است و به هیچ عنوان صحت ندارد و والدین این دانش آموز هیچ گونه ملاقاتی با رئیس حراست اداره کل آموزش و پرروش استان نداشته اند.لازم به ذکر است؛ همان گونه که قبل از این بارها و بارها اعلام شده است تنبیه بدنی به هر بهانه و تحت هر شرایطی در مدارس ممنوع است و با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

به گزارش تسنیم، این اولین مورد از تنبیه بدنی شدید دانش‌آموزان نبوده و قطعاً آخرین مورد آن هم نخواهد بود، سال گذشته نیز در جریان تنبیه یک دانش‌آموز پایه سوم ابتدایی در مدرسه «شهید سالمی» در شهرستان «رودبار جنوب» استان کرمان توسط معلمش، مداد در سر این دانش‌آموز فرورفته بود.

به نظر میرسد تنبیه‌های بدنی که منجر به آسیب جسمی و ضرب و جرح دانش‌آموزان می‌شود به برخورد جدی‌تر و حتی ورود وزیر آموزش‌وپرورش به موضوع نیاز دارد.