روایت دانشجویان خوابگاه ایرانیان از آتش‌سوزی ساختمان وزارت نیرو

روایت دانشجویان خوابگاه ایرانیان از آتش‌سوزی ساختمان وزارت نیرو

یکی از دانشجویان خوابگاه ایرانیان درباره آتش‌سوزی ساختمان وزارت نیرو گفت: ساعت ۳ و نیم بامداد بود که ما را به خوابگاه‌های دیگر فرستادند و در کتابخانه روی زمین خوابیدیم. بدون پتو و بالش و در سرما.

به گزارش خبرآنلاین، آتش‌سوزی ساختمان برق حرارتی وزارت نیرو هنوز مهار نشده و برای جلوگیری از اتفاقات احتمالی، دستور تخلیه ساختمان‌های مجاور داده شده است. یکی از این ساختمان‌ها خوابگاه دانشجویان علوم‌پزشکی دانشگاه شهیدبهشتی است که ساعت ۲ بامداد امروز حکم تخلیه‌اش صادر شده و دانشجویان شرایط سختی را سپری کرده‌اند.

یکی از این دانشجویان که شب گذشته را در کتابخانه خوابگاهی دیگر روی زمین و در سرما به صبح رسانده، به «خبرآنلاین» گفت: «ما دیروز صبح ساعت ۷ که رفتیم سمت دانشکده خبری نبود؛ ساعت ۴ که از دانشکده برگشتم دیدم که ماشین‌های آتش‌نشانی سر کوچه هستند و ساختمان روبروی خوابگاه ما آتش گرفته است. وقتی جریان را پرس‌وجو کردیم گفتند که آتش‌سوزی حاد نیست و مهار می‌شود؛ ولی مهار نشد و تا شب هم دیدیم که آتش‌سوزی ادامه دارد. مامورهای آتش‌نشانی‌ای که از طبقات پایین‌تر می‌آمدند حال بدی داشتند و متوجه شدیم آتش‌سوزی شدت گرفته است.»

او در ادامه گفت: «در همین بین چند نفر از دانشجویان رفتند و با مسئولین خوابگاه صحبت کردند که اگر قرار است اتفاق بدتری رخ دهد ما خوابگاه را تخلیه کنیم و به فکر اسکان باشیم. گفتند نه، اتفاقی پیش نمی‌آید و نیازی نیست. ولی شب زمانی که آتش‌سوزی بیشتر شد ساعت ۲ بامداد حکم تخلیه دادند و گفتند که خوابگاه باید سریع تخلیه شود. ساعت ۳ بود که ما خواب بودیم و دیدیم داخل خوابگاه آژیر خطر روشن کردند و گفتند هرچه سریع‌تر باید از خوابگاه بیرون بروید. فضای خوابگاه بسیار متشنج شد و نذاشتند که از لابی خوابگاه خارج شویم.»

این دانشجو گفت: «بعد از آن گفتند دو دقیقه زمان دارید تا بروید لباس بپوشید و از خوابگاه خارج شوید. ساعت ۳ و نیم بامداد بود که ما را به خوابگاه‌های دیگر فرستادند و در کتابخانه روی زمین خوابیدیم. بدون پتو و بالش و در سرما. البته گفتند می‌توانید به دانشگاه نروید و غیبتتان موجه است. برای اسکان امشب هم گفتند که اگر آشنا و فامیلی ندارید، می‌توانید در دیگر خوابگاه‌ها اسکان داشته باشید.»