دستورالعمل برگزاری امتحانات دیماه 96 مدارس مقطع متوسطه شهرتهران اعلام شد

دستورالعمل برگزاری امتحانات دیماه 96 مدارس مقطع متوسطه شهرتهران اعلام شد

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش شهرتهران، زمان برگزاری امتحانات داخلی دوره اول و دوم متوسطه دیماه ۹۶ شهر تهران را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، علیرضا راه پیما در خصوص برگزاری امتحانات داخلی دی ماه گفت: پیرو دستورالعمل‌های امتحانات دوره اول و دوم متوسطه و تاکید بر رعایت کلیه مقررات و دستورالعمل های امتحانات داخلی دوره‌های یاد شده، با توجه به تعطیلی مدارس به علت آلودگی هوا و درخواست برخی مناطق مبنی بر تاخیر (یک هفته‌ای) در شروع امتحانات داخلی دیماه با پیشنهاد مناطق، ضمن صدور مجوز موردی با تعطیلی ساعتی توسط ستاد منطقه موافقت می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، وی افزود: بر این اساس لازم است با در نظر داشتن موارد مشروحه ذیل تصمیمات مقتضی اتخاذ و اقدام گردد:

۱. در صورت عدم درخواست تعطیلی ساعتی، مدارس تا پایان دی ماه ۱۳۹۶ می‌توانند طبق مقررات امتحانات داخلی را برگزار کنند.

۲. برای مدارسی که آمادگی لازم جهت برگزاری امتحان از دوم دی ماه را ندارند زمان شروع برگزاری امتحانات داخلی دوره اول متوسطه از ۹۶/۱۰/۹ تا ۹۶/۱۰/۲۳ و امتحانات داخلی دوره دوم متوسطه از ۹۶/۱۰/۹ تا ۹۶/۱۰/۲۷ مد نظر قرار گیرد.

۳. در خصوص مدارس دوره دوم متوسطه که حوزه برگزاری امتحانات نهایی می باشند در مورد مجوز تعطیلی ساعتی تدابیر لازم اتخاذ گردد تا خللی در برگزاری امتحانات نهایی به وجود نیاید.

۴. امتحانات نهایی و هماهنگ استانی ( بزرگسالان، داوطلبان آزاد ، طرح جامع و آموزش از راه دور) پایه نهم طبق برنامه ارسالی به قوت خود باقی است.

علیرضا راه پیما ادامه داد: مدارسی که طبق برنامه زمانبندی قبلی آمادگی لازم جهت برگزاری امتحانات داخلی دوره اول و دوم متوسطه را دارند برگزاری امتحانات طبق دستورالعمل های قبلی توسط آن مدارس  بلامانع است.