دروس دانشگاه آزاد دارای کد اختصاصی شدند

دروس دانشگاه آزاد دارای کد اختصاصی شدند

سرپرست مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد: دروس دانشگاهی دانشگاه آزاد دارای کد اختصاصی شدند.

به گزارش ایسنا، دکتر امیررضا شاهانی در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل اجرایی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی ضمن اعلام این مطلب، با اشاره به خدمات ارزنده دکتر مهرادفر در طول مسئولیت در دانشگاه، گفت: دکتر مهرادفر سالهاست در مجموعه سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی حضور دارد و در این مدت وظیفه‌شناس، پیگیر و دقیق بوده است.

وی افزود: الزاماتی وجود داشت که تصمیم گرفتیم تغییر و تحولاتی در مجموعه حوزه اجرایی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه اتفاق بیفتد که این موضوع به معنای نفی زحمات مسئولان سابق این حوزه نیست.

دکتر شاهانی درخصوص فعالیت های مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این مرکز شریان ورودی دانشگاه آزاد اسلامی است و مانند سازمان سنجش و آموزش کشور که شریان ورودی دانشگاه های دولتی است، نقش پررنگی در این دانشگاه دارد.

سیاست مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی، ارتقای کیفیت آموزشی است

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی مجموعه ای است که با شهریه دانشجویان اداره می شود و بودجه دولتی ندارد. بنابراین هرچه تعداد بیشتری دانشجو جذب کنیم، به نفع این دانشگاه است اما سیاست مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی، ارتقای کیفیت آموزشی است.

سرپرست مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه ارتقای کیفیت آموزشی شعار دکتر فرهاد رهبر رئیس این دانشگاه است، گفت: با توجه به این موضوع، ظرفیت دکتری این دانشگاه که سال 95 افزایش یافته بود را امسال کاهش داده‌ایم و تلاش داریم بر ارتقای کیفی اعضای هیات علمی، کارگاه ها، آزمایشگاه ها و امکانات آموزشی تمرکز کنیم.

شاهانی با بیان اینکه سلامت مالی و حرفه‌ای در دستورکار جدی دانشگاه آزاد اسلامی قرار دارد، تاکید کرد: باید بتوانیم بر فعالیت های علمی و آموزشی دانشگاه نظارت دقیق و کامل داشته باشیم به طوری که عدالت و شفافیت رعایت شود.

وی با بیان اینکه ما به دانشگاه آزاد اسلامی آمده ایم تا به نظام جمهوری اسلامی خدمت کنیم، گفت: هدف ما در دانشگاه آزاد اسلامی پیشرفت و تعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی است و تلاش داریم نام دانشگاه آزاد اسلامی جزو دانشگاه های برتر کشور بلکه جهان باشد به طوری که حساب ویژه‌ای روی این دانشگاه باز شود.

راه‌اندازی سامانه یکپارچه آموزش

دکتر شاهانی افزود: یکی از کارهای مهمی که در دستورکار معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی قرار دارد، راه‌اندازی سامانه یکپارچه آموزش است که طراحی آن آغاز شده است.

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی حدود یک میلیون و 600هزار دانشجو دارد که تاکنون موفق شده‌ایم اطلاعات یک میلیون و 300هزار دانشجو را در این سامانه گردآوری کنیم.

سرپرست مرکز سنجش و پذیرش ادامه داد: کدینگ واحد دروس دانشگاه آزاد اسلامی از دیگر مواردی است که در دست اقدام است و تلاش می کنیم برای هر درس، یک کدینگ واحد ایجاد کنیم تا از این طریق وضعیت کیفی دروس در واحدهای مختلف را بررسی کنیم.

وی با بیان اینکه کدینگ واحدهای درسی طی دو هفته انجام شد، گفت: در حال حاضر تمامی دروس دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی دارای کد اختصاصی است به طوریکه این کدها برای امور آموزشی، دانشجویی و اداری و مالی کاربرد خواهد داشت.

راه‌اندازی سامانه ثبت‌نام

دکتر شاهانی با اشاره به اینکه در شأن دانشگاه آزاد اسلامی نیست که سامانه ثبت‌نام آن به شرکتی خارج از دانشگاه واگذار شده باشد، اظهار داشت: مأموریتی که به مهندس خوشرو سرپرست جدید اداره کل اجرایی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه محول شده، راه‌اندازی سامانه ثبت‌نام است. نرم‌افزار اولیه این سامانه طراحی و تدوین شده و پس از پشت سر گذاشتن مراحل آزمایش، راه‌اندازی نهایی خواهد شد.

سرپرست مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: سامانه دیگری که در دست طراحی است، سامانه ای به منظور تشکیل یا عدم تشکیل کلاس‌ها است تا از این طریق اطلاع‌رسانی برگزاری یا عدم برگزاری کلاس ها بدون نامه‌نگاری های معمول اداری انجام شود.

طراحی سامانه پردازش با قابلیت های جدید

وی طراحی سامانه پردازش را از دیگر برنامه های مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد و گفت: اکنون دانشگاه آزاد اسلامی سامانه پردازش دارد اما بنا داریم با توجه به اهداف این مرکز، قابلیت های بیشتری برای این سامانه تعریف کنیم.

دکتر شاهانی با تاکید بر اینکه سامانه های دانشگاه آزاد اسلامی باید از امنیت بالایی برخوردار باشند، گفت: موضوع نفوذ در شبکه های مجازی، از موضوعات دارای اهمیت در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات است. بنابراین این سامانه ها باید طوری طراحی شوند که غیر قابل نفوذ باشند.

همچنین دکتر علیرضا مهرادفر مدیرکل سابق اجرایی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی در سخنانی با بیان اینکه حدود 22 سال سابقه فعالیت در این مرکز دارم، گفت: سال 82 که مسئولیت حوزه اجرایی را پذیرفتم، حدود 200 همکار داشتیم و اکنون مجموعه ای از فعال‌ترین نیروها در این حوزه مشغول کار هستند.

وی افزود: در برهه‌ای، مسئولیت پردازش و اعلام نتایج آزمون دانشگاه آزاد اسلامی به بنده محول شده بود که با همکاری مجموعه مرکز سنجش و پذیرش توانستیم این کار را به بهترین شکل انجام دهیم.

مهرادفر خاطرنشان کرد: کار در مرکز سنجش و پذیرش به صورت گروهی انجام می شود و بنده از تمامی همکاران تشکر می کنم که در دوران مسئولیتم، همراه و همدل من بودند و برای مدیر جدید این مجموعه آرزوی توفیق دارم.

در پایان این مراسم، از زحمات دکتر مهرادفر قدردانی و مهندس محمدجواد خوشرو به عنوان سرپرست اداره کل اجرایی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، مهندس خوشرو عضو هیات علمی گروه کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب بوده و پیش از این عهده‌دار مسئولیت معاونت پژوهشی واحد تهران غرب، دبیر شورای فناوری اطلاعات و ارتباطات واحد علوم و تحقیقات، معاونت دانشجویی واحد تهران غرب و… بوده است.