توقف صدور مجوز راه‌اندازی پردیس‌ جدید در دانشگاه تهران

توقف صدور مجوز راه‌اندازی پردیس‌ جدید در دانشگاه تهران

معاون آموزشی دانشگاه تهران از توقف اعطای هرگونه مجوز جدید برای راه اندازی پردیس‌های دانشگاه‌ها و همچنین دانشگاه تهران خبر داد و گفت: براساس قانون برنامه ششم توسعه، پردیس‌هایی که در گذشته مجوز فعالیت داشتند، می‌توانند دانشجو پذیرش کنند.

دکتر حسین حسینی در گفت و گو با ایسنا، با اعلام این مطلب، با تاکید بر اینکه هیچ مجوز جدیدی برای راه‌اندازی پردیس‌های جدید در دانشگاه تهران صادر نشده است، گفت: مجوز تمامی پردیس‌های این دانشگاه، در گذشته صادر شده و براساس قانون برنامه ششم توسعه نیز پردیس‌های بین المللی دانشگاه‌ها می‌توانند براساس مجوزهای داخلی اقدام به پذیرش دانشجو کنند. بنابراین هیچ پردیس جدیدی در دانشگاه تهران دایر نکردیم.

وی در ادامه به فعال بودن دو پردیس کیش و ارس دانشگاه تهران اشاره کرد و گفت: پذیرش دانشجو در پردیس ارس چند سالی متوقف شده بود، اما امسال براساس تقاضا مجوز پذیرش دانشجو در 4 رشته برای دوره‌های دکتری و کارشناسی ارشد صادر شد.

معاون آموزشی دانشگاه تهران، خاطر نشان کرد: در حال حاضر پذیرش دانشجو برای نیمسال دوم در پردیس کیش آغاز شده و دوره‌های این پردیس به صورت بین‌المللی و به زبان انگلیسی برگزار می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: ظرفیت پذیرش دانشجو در پردیس‌های دانشگاه تهران در هر دوره مشخص است بطوری که در این دوره 7 نفر در دوره دکتری و 15 نفر نیز در دوره کارشناسی ارشد پذیرش می‌شوند.

دکتر حسینی در پایان رشته‌های مدیریت و حقوق را پرمتقاضی ترین رشته در پردیس‌ دانشگاه تهران عنوان کرد و گفت: اگرچه مبنای پذیرش در پردیس های بین‌المللی جذب دانشجویان خارجی است، اما معمولا متقاضیانی نیز از داخل کشور وجود دارند که دوره‌های آموزشی برای تمامی این پذیرفته‌شدگان به زبان انگلیسی برگزار می‌شود.