تشکیل هیئت مرکزی جذب در دانشگاه آزاد اسلامی

تشکیل هیئت مرکزی جذب در دانشگاه آزاد اسلامی

موضوع تشکیل هیئت مرکزی جذب در دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه 205 هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی، به ریاست دکتر محمدعلی کی‌نژاد اعلام شد.

به گزارش ایسنا، دکتر محمدعلی کی‌نژاد در ابتدای این جلسه با اشاره به مصوبه شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی، گفت: هیئت مرکزی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی به مدت دو سال کار خود را آغاز می‌کند.

وی افزود: این هیئت با عضویت 9 عضو حقیقی و حقوقی کار خود را آغاز می‌کند.

در ادامه این جلسه گزارش سازمان برنامه و بودجه، پیرامون اعتبارات تخصیص‌یافته به جذب اعضای هیئت ‌علمی دانشگاه‌ها ارائه شد که در این گزارش با اشاره به میزان افزایش اعتبار تخصیص‌یافته به این موضوع، برخی موانع و مشکلات پیش‌رو نیز تشریح شد.

بعد از ارائه این گزارش، اعضا به بیان نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند؛ که اهم آن به شرح ذیل است: توجه به جذب اعضای هیئت علمی به‌صورت پاره ‌وقت، تسریع در اعطای مجوز جذب به دانشگاه‌ها، الگوگیری از تجربه‌های موفق در این زمینه و تخصیص اعتبار ویژه برای جذب نخبگان.

در همین راستا مقرر شد موضوع جذب پاره وقت، حق التدریس‌ و اساتید افتخاری با حضور نمایندگان وزارتین علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه کارگروه ویژه هیئت عالی جذب بررسی و نتیجه به این هیئت ارائه شود.

در ادامه جلسه 205 هیئت عالی جذب، گزارش سازمان امور اداری و استخدامی کشور پیرامون ردیف‌های اختصاص‌یافته به جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها با توجه به قانون برنامه ششم توسعه درخصوص وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارائه شد.

به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان جلسه هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی، اعضای هیئت اجرایی جذب و کارگروه صلاحیت عمومی دانشگاه‌های تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، شهید مدنی تبریز ،اردکان، علوم پزشکی اصفهان، علوم پزشکی کرمانشاه و علوم پزشکی ایران تأیید صلاحیت شدند.