امکان تغییر رشته دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر فراهم شد

امکان تغییر رشته دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر فراهم شد

مدیر کل خدمات آموزشی دانشگاه خواجه نصیر از تصویب آئین نامه تغییر رشته دانشجویان این دانشگاه خبر داد و گفت: براساس این آئین نامه دانشجویانی که معدل دو نیمسال آن‌ها بالای ۱۸ باشد،‌ می‌توانند رشته خود را در دانشگاه تغییر بدهند.

دکتر تورج امرایی در گفت و گو با ایسنا ضمن اعلام این خبر، اظهار کرد: آئین نامه‌ای در سال جاری در دانشگاه خواجه نصرالدین طوسی به تصویب رسیده که براساس آن دانشجویان می‌توانند در صورت کسب شرایط لازم از رشته‌ای به رشته دیگر تغییر رشته بدهند.

وی در ادامه تصریح کرد: براساس آئین نامه مصوب اگر دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر در نیم سال اول و دوم ۳۰ واحد دروس خود را گذرانده باشند و معدل کل دروس‌ آن‌ها بالای ۱۸ باشد، می‌توانند بدون در نظر گرفتن حد نصاب سازمان سنجش آموزش کشور رشته‌ خود را تغییر و در رشته‌های مورد علاقه در دانشگاه تحصیل کنند.

مدیر کل خدمات آموزشی دانشگاه خواجه نصیر همچنین خاطر نشان کرد: یکی از دلایل تصویب تغییر رشته دانشجویان این است که ممکن است دانشجویان در زمان کنکور فرصت کافی و عادلانه برای نشان دادن توانایی‌های خود نداشته باشند، بنابراین این شرایط موجب می‌شود دانشجویان در رشته‌های مورد علاقه خود تحصیل کنند. همان‌طور که ذکر شد،‌ دانشجویان فقط می‌توانند در داخل دانشگاه و از رشته‌های این دانشگاه انتخاب کنند.

دکتر امرایی افزود: آئین نامه تغییر رشته دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر طوسی از مهر ماه جاری در دانشگاه اجرایی شده است و تاکنون چندین دانشجو موفق شدند رشته‌های خود را تغییر بدهند.

وی در پایان با تاکید بر اینکه تغییر رشته دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر فقط برای دوره کارشناسی امکان‌پذیر است، گفت: دانشجویان برای اطلاع از جزئیات این برنامه می‌توانند به سایت معاونت آموزشی دانشگاه خواجه نصیر مراجعه کنند.